Youngsters FC B — Balbín FC

Béčko poprvé bez bodu! Páteční večer čekalo naše béčko jejich čtvrté vystoupení v této sezoně. Do cesty se jim na hřišti ve Stodůlkách postavil Balbín FC, který ještě donedávna hrál 2. ligu. K zápasu však nastoupil bez střídání.

Youngsters se opět sešli v hojném počtu. Navíc jak už se pomalu stává jejich rituálem, provedli před zápasem společnou rozcvičku, aby se naladili a připravili na zápas a v boji o další body tak neponechali nic náhodě.

Bohužel toto všechno bylo zapomenuto hned od úvodního hvizdu. Od začátku se nám na kopačky vkrádala zbrklost, nepřesnost v rozehrávce a nedůslednost v obraně. Těchto zmatků dokázal soupeř využít a dostat se v 10. minutě do vedení. Youngsters to naštěstí nezlomilo a hned po pár minutách dokázali vyrovnat. Na pravé straně hřiště se uvolnil Marcin, poslal balon do vápna, kde ho Akram ještě přenechal lépe postavenému Hanzíkovi na zadní tyči. Ten si s nabídnutou šancí poradil střelou na vzdálenější tyč, kterou nedal brankáři šanci. Bohužel vyrovnání klid na naše kopačky nepřineslo, naše hra byla dále plná nepřesností a nedařilo se nám dostat se do tempa. Když už to vypadalo, že první poločas skončí remízou a bude tak prostor se trochu uklidnit, říct si nějaké pokyny směrem k druhé půli, soupeř dokázal využít opět našeho nedůrazu a v poslední minutě prvního poločasu šel opět do vedení.

Na začátku druhého poločasu bylo ještě hůř. Vávra s Letkem dokázali soupeře zastavit pouze za cenu faulu a darovali tak soupeři standardku z velmi výhodné pozice. Tu však ještě dokázal Šaněk vyrazit, ale na následnou dorážku už zareagovat nestačil. Youngsters tak prohrávali 3:1 a byla to pro ně nová situace, se kterou se ještě nesetkali. Soupeř začal bránit v 5 lidech před vlastní bránou a šance na snížení moc nepřicházely. Ze standardní situace po faulu na Letka, dokázal Mikeš trefit pouze břevno. Což byla už třetí branková konstrukce, která se nám v tom zápase postavila do cesty. V další situaci nedokázal Akram natřikrát prostřelit hostujícího brankáře. Snížení přinesla až další standardní situace po ruce bránícího hráče. Akram prostrčil míč na Karima a ten vykřesal poslední jiskru naděje. Snížení na 3:2. Do konce zápasu zbývalo ještě necelých 10 minut. Času s výsledkem něco udělat bylo ještě dost, ale ani jednu z našich šancí se nepodařilo přetavit na vyrovnávací branku. V závěru ještě stačil Mikeš opět orazítkovat břevno. Kýženého vyrovnání jsme se tak nedočkali a museli jsme poprvé letos zkousnout porážku.

Nezbývá nám tak nic jiného, než tento smolný zápas hodit za hlavu, vzít si z něj ponaučení a do dalších zápasů opět nastoupit s čistou hlavou. Vrátit se k poctivé obraně, vysokému nasazení a bojovnosti.

Další zápas nás čeká již v pondělí ve Kbelích od 18:30, proti Hamburk VP.

Power Rangers — Youngsters FC

Youngsters deklasovali svého soupeře bez střídání!

Už den před zápasem bylo jasné, že se náš tým nesejde v hojném počtu a o to horší zpráva přišla pět minut před výkopem od klíčového obránce Kindla, že nedorazí. Museli jsme tedy nastoupit bez jediného hráče na střídačce, čehož soupeř od první minuty využil aktivní hrou. Po pár zneškodněných šancích soupeře jsme postupně začínali přebírat kontrolu nad zápasem a odměnou byla vedoucí branka. Aktivní Koubek hodil přesný aut za obránce, kanonýr Maršoun se zavěsil do vzduchu a netradičně skóroval hlavou. Po několika nevyužitých šancích na obou stranách skončil první poločas v náš prospěch. Do druhého poločasu jsme nastoupili bez známek úbytku sil a ve 33 minutě jsme se radovali z druhé branky. Opět zafungovala spolupráce Koubek-Maršoun, tentokrát po signálu z rohového kopu 2:0. Střídající soupeř sice tlačil, nicméně střílel pánu bohu do oken a když už konečně trefil zařízení, stál tam dnes fantasticky chytající Novaček. Na závěrečný tlak soupeře nedošlo, jelikož z brejku utekl Tetiva, proroloval tři hráče včetně golmana a zakončil do prázdné branky 3:0. Konečný stav 4:0 určil opět Tetiva když hlavou zakončil rychlé autové vhazování. Perfektní výkon všech hráčů zajistil další dva body do sbírky a Youngsters si tak i nadále drží ve třetí lize vítěznou šňůru.