BÉČKO VSTOUPILO DO LIGY PRAVOU NOHOU!

V úvodním utkání se nám do cesty postavil v pražských Malešicích tým Slamník I.USP.

Při absenci brankářské jedničky musel zaskočit v kase Letko, jehož místo v obraných řadách nahradila naše zatím jediná akvizice Vokoun. Se dvěma borci na střídání jsme se tak mohli pustit do našeho prvního zápasu v sedmičce.

Zápas se od začátku nesl v trochu pomalejším tempu. Youngsters kombinovali na vlastní polovině společně s golmanem. Soupeř, který dorazil na zápas pouze v šesti, nám dával k tomu dostatek prostoru a šetřil sil, aníž by napadal naši rozehrávku. V první vážnější šanci se objevil Pánek, který před bránou našel ještě lépe postaveného Sobotku, který nezaváhal a jeho nabídku skórovat do prázdné brány využil. O chvíli později se v obrovské šanci objevil Marcin, kterého ovšem snadné branky nebaví a této šance nevyužil. Své předchozí zaváhání napravil o pár minut později, kdy z úhlu využil špatného postavení brankáře a povedenou střelou zavěsil pod břevno. Třetí branku v prvním poločase přidal svou ranou Mikeš, který nedal soupeři šanci a s přispěním tyče dostal svůj granát do sítě. Pohodový průběh a vedení nás možná ukolébalo a po hrubce v naší rozehrávce soupeř snížil na 1:3 v poslední minutě prvního poločasu.

Hned v úvodu druhého poločasu získal Marcin na půlce balón, který předložil před bránu Vávrovi a ten prostřelil domácího golmana střelo mezi nohy. Youngsters v klidu kombinovali, nikam nespěchali a s náskokem v zádech si hlídali průběh zápasu. Postupně přidali další branky v podání Vokounovi střely z kruhu, za kterou se brankář jen ohlédl a mohl jí pouze lovit ze sítě. V poslední deseti minutovce soupeři viditelně docházeli síly a zřejmě už tlačil zrakem hodiny, ať už je konec poločasu. Mikeš se prezentoval další povedenou střelou, kterou nedal golmanovi opět šanci. Povedenost jeho střely dokládá komentář soupeře, který ho tipoval minimálně na divizního hráče a jelikož Miky přišel čerstvý ze střídačky tak ho na ní opět posílali. V posledních dvou minutách přidal branku ještě Pánek a v poslední minutě se nám připomněl i nejlepší střelec loňské sezóny Dalibor „LAFATA“ Dráb, abychom s ním taky počítali a že střelecký prach mu nezvlhl.

Nutno však pochválit i soupeře, který i za nepříznivého stavu a s úbytkem sil, zápas nezabalil a dohrál zápas se ctí, neuchýlil se ani k nějakým nesportovním taktikám a hrubé hře.

Béčko jistě velmi potěšilo své fanoušky a navnadilo je na další zápasy. Sezóna je ovšem ještě dlouhá a jeden zápas soutěž nevyhraje a je potřeba jít od zápasu k zápasu. Doufejme, že se nám podaří povedený první zápas zopakovat hned v následujícím kole.