DIVOKÁ PŘESTŘELKA NA PRAŽAČCE SKONČILA PORÁŽKOU YOUNGSTERS!

Po pauze z minulého týdne, kdy se zápas odložil kvůli nedostavěné hrací ploše na Mikulovce, jsme se mohli těšit na historicky první střetnutí se Starou dámou. Nejednalo se však o žádnou stařenku nýbrž o mančaft, který se poslední sezóny pohyboval ve druhé skupině. Naše sestava se tentokrát nerodila vůbec lehce, protože stabilní kameny naší obrany Kindl, Bílý ani Charvát se z pracovních důvodů nemohli zúčastnit, a tak jsme po delší době mohli přivítat hráče z širšího kádru. Ještě větší problém bylo však zranění naší brankářské jedničky, Nováčka. Do brány tak musel náhradník Letko, což byl náš prakticky poslední stabilní obránce.

Zápas začal trošku nervózně na obou stranách a než se diváci stihli vůbec usadit, tak po parádní přihrávce Koubka vsítil Maršoun první branku utkání. Stará dáma ihned reagovala na naší rozpadlou obranu a srovnala na 1:1. Zápas prakticky bez obran nabíral grády a fanoušci se rozhodně nenudili. Rozepisovat jednotlivé branky nemá ani cenu, protože jestli něco zaujalo, tak to byl festival zahozených šancí, kdy někteří naši borci nedokázali skórovat ani do prázdné branky. První poločas skončil 3:3 a do šaten se šlo v hodně nervózní náladě, protože samostatný nájezd Steinochera, řešil exligista Engelmann faulem zezadu za který nepřišla ani karta. Rozhodčí absolutně přestal zvládat svá rozhodnutí, které ve druhém poločase pískal podle toho jak si jeden nebo druhý tým křiknul. Na náladě nepřidalo další zranění Jaroše, který v zápase nadále pokračovat nemohl.

Druhý poločas se naše koncovka zlepšila i proto, že se do šancí začali dostávat ti nejlépe kvalifikovaní hráči pro tuto profesi. Nejprve kapitán Maršoun dokončil hattrick a poté se po individuálních akcích dvakrát trefil Steinocher. Bohužel pár minut před koncem za stavu 6:4 pro nás přišel naprostý zkrat. Místo obrané práce, která nás v posledních utkáních zdobila, jsme si to chtěli se soupeřem stále rozdávat nahoru dolů a úplně nesmyslně jsme útočili bez zajištěné obrany. Stará dáma dokázala snadno vyrovnat a ba co víc, se závěrečným hvizdem po naší standardce vstřelit i vítěznou branku. Letos to byl rozhodně nejslabší soupeř, kterého jsme potkali, ale zároveň zcela zaslouženě nás potrestal za takticky nezvládnutý závěr!

Až příliš mnoho změn v sestavě a hra bez obránců nás bohužel stála všechny body. Pochvalu si rozhodně zaslouží Letko, který jako náhradní brankář i přes obdržené góly pochytal spousty dalších šancí. Naopak minusové body si rozhodně zaslouží nás týmový výkon a rovněž výkon rozhodčího.