Report

YOUNGSTERS VSTUPUJÍ DO NOVÉ SEZÓNY VÍTĚZNĚ.

Hned první zápas v nové sezóně mohl být prakticky pro Youngsters jeden z klíčových, protože není žádné překvapení, že REAL TIDE XXL bude patřit spíše k oustsiderům skupiny a tak bylo velice důležité získat hned na začátku body, které mohou na konci mít cenu zlata. Během týdne bylo jasné, že stabilní hráči jako jsou Mihula, Charvát,Tetiva budou mimo a tak se sestava rodila spíš z nefotbalistů. Zároveň z důvodu zranění nemohli nastoupit ani nové posily Hájek s Jarošem, ke kterým se opět přidal už bohužel dlouhodobě stagnující Kindl. Vedení týmu i tak dalo dohromady soupisku čítající deset borců, kteří měli chuť se poprat o stabilnější místo v sestavě. Bohužel jak to u některých jedinců bývá, jejich morálka je nestabilní a i přes velkou chuť a motivaci přes týden v den zápasu prostě selžou a fotbal s partou kámošů jde stranou. Tak tomu bylo bohužel i včera na Děkance, v době kdy Maršoun rozehrál kouli od středového kruhu, tak na lavičce nebyl ani jeden pár nohou, kromě stabilního člena fanklubu Piláta, který si ani ve večerních hodinách nemohl nechat ujít vstup do nové sezóny s půllitrem zlatavého moku na posilnění.

Kapitán Maršoun před zápasem rozdal celému týmu jasné taktické pokyny, které vždy na tohoto soupeře platily a nakonec se opět v průběhu zápasu ukázali jako klíčové. Zvolená taktika dělala po celý zápas soupeři značné problémy a svou neochotou na ně reagovat nás REAL TIDE nechával dostávat až příliš do zakončení. Jedno takové hned na začátku zápasu předvedl Maršoun, nicméně mu střela moc nesedla, ale i přesto našla u tyčky číhajícího Vokouna, který pohodlně doklepl do prázdné branky. Po deseti minutách dorazil na lavičku Hanzík a naši borci si konečně mohli odfrknout. Zdálo se jakoby, ale fyzický fond v tomto zápase nebyl problém a po precizní obraně přišel dlouhý aut Vávry směrem k Maršounovi, ten se zbavil obránce a rázem to bylo 2:0. Výborný brankář hostí dělal co mohl a chytal jeden pokus za druhým, nejednou si na něm vylámali zuby jak Maršoun, tak opět velice dobře hrající Koudelka. Obrana poctivě pracovala a vyhrávala balóny směrem nahoru kde úřadoval Maršoun, který párkrát přešlápl balón a typickou střelou mezi nohami obránce zvyšoval už na 3:0. Na konci poločasu měl soupeř trošku tlak, z čehož dokázal snížit, nicméně nechybělo mnoho a famózní Nováček malém vytáhl i tuto střelu.

Druhý poločas byl hodně nahoru dolů z obou stran a i přesto, že Youngsters nikdy nepředváděli líbivý týmový výkon, tak hrají srdcem a jejich bojovnost byla příkladná i tento zápas. Několikrát střela skončila na konstrukci soupeřovi branky, jindy jsme my museli odkopávat balón z brankové čáry, zkrátka akce střídala akci a především oba brankáři předvedli pár skvělých kousků. Větší vůle a nakonec by se dalo říct, že i fotbalovost byla na naší straně, z čehož těžil na konci zápasu Hanzík, který po odježděné práci Koudelky zasunul balón do prázdné kasy a náš tým tak zvítězil konečným výsledkem 4:1.

Fotbal je především o soutěžení, gólech, postupech, výhrách, prohrách atd. ale někdy vám prostě stačí i pocit z dobře odmakaného výkonu, který jsme včera předvedli my a to lépe se nám šlo spát když to byl výkon vítězný (kdo sledoval zápas Česko x Švédsko, tak nakonec přeci jenom usínal trošku hořký).
Obdobný výkon jako dnes se pokusíme napodobit už příští týden, kdy nás čeká soupeř UTS Vršovice, který je námi stále neporažen.

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
24/03/202219:30Jaro 2022

Hřiště

Děkanka
Děkanská vinice I 987/5, Praha 4,

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasGóly
Real TIDE XXL101
Youngsters FC314

Youngsters FC

1Jan Nováček Bránkář
4Dominik Letko Obránce
6Aleš Vokoun Obránce
11Jakub Maršoun Útočník
14Lukáš Smetana Záložník
24Matyáš Koudelka Útočník
2Antonín Vávra Obránce
15Jakub Hanzík Záložník

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *