Report

Festival zahozených šancí přinesl hubenou výhru 2:1!

Nepříliš kvalitní podívanou přinesl nedělní zápas v hale na Litvínovské. Soupeř zdecimován zraněními vsadil vše na jednu kartu a zakopal se před vlastním vápnem. Celý zápas se tak nesl ve znamení marného dobývání branky Plameňáků.

Těžko říct, zda to bylo z větší části naší střeleckou impotencí, nebo neskutečně obětavou hrou Plameňáků, kteří nám zblokovali snad osmdesát střel, každopádně dlouho jsme se nemohli prosadit. Povedlo se to až pár minut před půli Koubkovi, který v poslední době zlepšil docházku a spolu s ní chytil i nebývalou střeleckou formu. Jinak skvěle chytajícího gólmana soupeře prostřelil přízemní ranou na zadní tyč.

Druhou půli pokračovala naše herní dominance, bohužel bez kýženého gólového efektu. Marně zatím hledá svou loňskou gólovou pohodu Mihula a ani jinak neomylnému střelci Maršounovi to dnes prostě nelepilo. Ke druhému gólu jsme si tak nakonec pomohli tradičně autem. Maršoun s Charvátem chytře využili nezformované defenzivy soupeře rychlým vhozením míče a druhý jmenovaný si už sám před brankářem věděl rady.

Klidu jsme si ale bohužel moc neužili, jen o pár chvil později využili Plameňáci nedorozumění Letka s Nováčkem a dorážkou do prázdné branky se přiblížili opět na dostřel jediného gólu. Posledních pět minut tak létal do našeho vápna jeden nepříjemný balon za druhým a obrana musela být neustále na pozoru. Naštěstí se nám vše podařilo odbránit a zapisujeme do tabulky další dva body.

Pokud vše dobře půjde, vytoužený postup můžeme oslavit už příští víkend, kdy nás čekají hned dva zápasy. Ve dvou dohrávkách odložených zápasů z prvních kol přivítáme nejdříve v pátek ve Vysočanech tým Efficenza AC a poté už v tradičním nedělním termínu zajíždíme do domácího hoodu několika našich plejerů i hlavního fanklubu Youngsters FC, na Hanspaulku, kde se utkáme s Alejí FK. Chceš být i ty u možného historického postupu Youngsters do druhé ligy? Oblékni zelenobílé barvy a přijď zafandit v neděli v 16:15 na Estadio Hanspaulka! YOUNGSTERS FAKIN CHAMPIONS!