Report

Životní góly svátečních střelců aneb Youngsters stále bez ztráty!

Ke třetímu kolu jsme vyběhli v lehce improvizované sestavě s kanonýrem Maršounem v brance, který musel na úvodních několik minut zaskočit potom co jednička Nováček zůstal zaseknutý v práci, dvojka Mihula oslavil titul hráče zápasu z minulého kola týdenní dovolenou u moře a trojka Šaněk se zdržel při přejezdu z PKFL.

Soupeř naštěstí také lepil sestavu jen s obtížemi a nastoupil v počtu „tak akorát“ bez střídání. Oproti očekáváním jsme se tak brzy po výkopu chopili režisérské taktovky a téměř po celý zápas ji pevně drželi v rukou. Brzy přišel první gól, kdy Tětiva zakončil pohlednou kombinaci střelou mezi nohama brankáře. Pohybem dnes rozhodně nesmrděl agilní Letko a po jednom ze svých výpadů se po pěkné prostrkávačce ocitl sám před brankářem soupeře. Kdo však čekal jeho pověstnou pumelici pravačkou se zavřenýma očima, zůstal stát s otevřenou pusou. „SuperLetko“ si míč hokejovým blafákem přehodil na levačku a ladně dloubnul míč přes padajícího brankáře na zadní tyč. 2:0 a v euforii hrající Youngsters dále zasypávali soupeře nebezpečnými útoky, další gól už ale do poločasu nepřidali.

Druhý poločas začal opatrněji. Pouze však do okamžiku, kdy se nadechl k velkému sólu Jíša. Na vlastní půlce přebral míč, pohotově se otočil, efektně si prohodil míč mezi dvěma protivníky a už upaloval sám na brankáře. Svou samostatnou akci zakončil prudkou střelou takzvaně „za háčky“ na zadní tyč. Když chvíli poté napřáhl z úctyhodné vzdálenosti Tětiva a jeho pumelice skončila pod břevnem, vypadalo to, že je rozhodnuto. Polevení v koncentraci pak Brouci ztrestali dvěma slepenými góly, na zvrat v utkání už ale síly neměli. Youngsters se opět chopili otěží zápasu a do konce ještě zvládli přidat další dva góly. Do hry Youngsters se tak vrací radost, která tolik chyběla v loňské zpackané sezoně.