Report

Youngsters po dramatické bitvě s Ukrajinským Dynamem postupují do finálové části Letního Poháru!

V pondělí podvečer nás na Štěrboholském plácku čekalo nepříjemné Dynamo UK v souboji o místo ve středeční finálové trojce. Pamětníci v našich řadách jistě ihned vzpomenou, že se nejedná o první vyhrocený souboj mezi těmito dvěma týmy. V Youngsterské kronice je navždy zlatým písmem zapsaný Mihulův hrdinský zákrok ksichtem v poslední minutě, kterým odmítnul fantoma tehdejšího Dynama Karabina a zajistil tím Youngsters historický postup do třetí ligy. Všichni by naopak radši zapomněli na druhý vzájemný střet, kde si z nás ukrajinský Messi v dresu soupeře dělal trhací kalendář a YFC dostali osm kusů.

Teď už ale k dnešnímu špílu. Už tak dost silnou sestavičku ještě vyztužila hostující Hyena Kouklík a na hřiště se tak šlo s jasným cílem postoupit. Od začátku jsme byli o něco aktivnějším týmem, ale do větších šancí jsme se dostávali spíše sporadicky. Dynamo postupně doplňovalo kádr o opozdilce a za zvýšenou aktivitu bylo nakonec chvilku před půli odměněno gólem z rychlého brejku po ztrátě pod paraleny hrajícího kapitána Maršouna. Youngsters tak i přes územní převahu šli do kabin s jednobrankovou ztrátou.

Nástup do druhé půle ale předčil snad i všechny naše očekávání. Hned po rozehrávce vyvezl míč Charvát, vybojoval aut a pak už přišel na řadu mnohokrát osvědčený signálek. Kouklík skvěle strhnul hráče náběhem, Maršoun vyplaval sám na zadní tyči a pravasem z voleje propálil vše co mu stálo v cestě. Neuběhla snad ani minuta, když se nadechl k neskutečnému sólu Koubek. Ustál snad pět faulů, během toho se promotal přes celou pětici soupeře a celou akci si i sám zkušeně zakončil. Když pak o pár minut později Charvát chytře využil srážky dvou soupeřů a zvýšil na dvoubrankový rozdíl, bylo v táboře Youngsters hodně veselo.

Nevozita ale naopak rostla v soupeřově týmu a se stoupající frekvencí hlášky Suka Blyat se také priostřovalo i na hřišti. Nepomohli tomu ani oba rozhodčí, kteří na úroveň zápasu absolutně nestačili a spoustu ostrých zákroků naprosto nepochopitelně přehlíželi. Po smolném vlastním gólu Kindla Dynamo vycítilo šanci a zápas se zvrhnul v regulérní válku. I jindy vždy stoicky klidný Koubek v jeden moment vybuchnul takovým způsobem, že se musel jít vyklidnit na lávku, jinak by to někdo šeredně odskákal.

Youngsters příkladně bojovali a předháněli se v obětavosti. Vypíchnout si zaslouží zejména hokejový zákrok Kindla, kdy předvedl něco mezi legendárním zákrokem betony Dominika Haška a breakdancem a tímto neortodoxním způsobem zastavil soupeřovu dorážku do odkryté branky. Spoustu věcí pochytal i skvěle chytající Nováček.

I přes nervózní závěr, kde už šlo vyloženě o nohy jsme nakonec uhájili těsně vedení 3:2 a postupujeme tak do středečního turnaje Final3, kde se mezi sebou utká o vysněnou trofej Vency Kokeše nejlepší trojka týmů v zápasech hraných 2×20 minut. Výkop prvního matche je už v 17:30 opět na Štěrboholském umělém pažitu, tak doraž podpořit! Youngsters Fakin Champions a nikdy jinak.

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
24/08/202018:45Letní turnaj 2020

Hřiště

Štěrboholy
U Školy, Praha 10

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasGóly
Dynamo UK112
Youngsters FC033

Youngsters FC

1Jan Nováček Bránkář
4Dominik Letko Obránce
6Jakub Hanzík Záložník
7Jan Kindl Obránce
8Martin Tetiva Záložník
9Martin Charvát Obránce
11Jakub Maršoun Útočník
21Tomáš Koubek Záložník

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *