Report

Béčko si bere příklad z výkonu Sparty v derby.
V sedmém utkání nás čekal přímý boj o druhou příčku proti !nBev Tigers, který byl před námi jen díky lepšímu skóre. Naši borci si chtěli vytvořit co nejlepší pozici do závěrečných zápasů 8. ligy.
Netradiční čas výkopu, již v 17:45, se pro nás ukázal jako menší komplikace, naše gólmanská jednička Šaněk bohužel nestíhal. Do branky se tak od prvních minut postavil Hanzík. Bohužel taktika „co nejvíce mu pomoci a nepustit soupeře do šancí“ vzala za své už ve třetí minutě, kdy se střelou mezi nohy dostal soupeř do vedení 1:0. O pár minut později ztratil Letko na naší polovině lacině míč, čehož soupeř dokázal využít a navýšil svůj náskok na 2:0. Mezitím dorazil Šaněk, který se ihned bez rozcvičení postavil do branky a čelil dalším pokusům soupeře. Ani přítomnost gólmanské jedničky nedokázala zabránit našemu soupeři ve vstřelení další branky, která přišla v 15. minutě. Bohužel náš výkon byl hrůzostrašný, všude jsme byli pozdě, soupeř v poklidu kombinoval a dostával se do dalších šancí. My jsme se na útočnou polovinu dostávali jen sporadicky. Byli jsme zralí na ručník, ale kalich hořkosti jsme v prvním poločase ještě neměli do dna vypit. Před koncem první půle jsme dostali ještě čtvrtý gól.
Naštěstí zde podobnost s hráči Sparty končí. Do druhého poločasu jsme nastoupili jako úplně jiný tým. Přidali jsme na pohybu, důrazu a zatlačili soupeře před vlastní branku. Odměnou nám byl hned po pár minutách gól na 4:1, o který se postaral Marcin. Youngsters byli jako polití živou vodou a nadále drželi soupeře přikovaného na vlastní polovině. Po povedené střele Akrama bylo ještě veseleji. Youngsters cítili šanci se zápasem ještě něco udělat a nechtěli se tak lehce vzdát. Jejich snahu navíc podpořil kontaktní gól z kopačky Mikeše, který snížil na 4:3. Soupeř byl z výsledku druhého poločasu rozhozen, ztrácel půdu pod nohama a přál si, aby už byl konec. Šance na srovnání se naskytla pár minut před koncem, v podobě standardní situace z dobré vzdálenosti. Bohužel jsme ji nedokázali využít a zakončení si cestu mezi tři tyče nenašlo. S blížícím se koncem zápasu jsme museli hru ještě více otevřít. Kýžené vyrovnávací branky se nám však dosáhnout nepodařilo. Navíc nám v poslední minutě soupeř zasadil další ránu a navýšil své vedení na konečných 5:3.
Tentokrát Youngsters na body nedosáhlo. Nepomohl jim k tomu ani „heroický“ výkon v druhém poločase. Nezbývá nám tak nic jiného, než tento zápas hodit za hlavu a v dalším zápase, který nás čeká již v úterý na Smíchově proti Patočkově Bráně FC od 19:30, napravit naše zaváhání.