Report

OUNGSTERS DO SEZONY VSTOUPILI VYDŘENOU, ALE ZASLOUŽENOU PLICHTOU!

Dlouho očekávaný start nové sezony konečně nadešel a Youngsters chtěli ukázat, že přes zimu rozhodně nezaháleli. Kádr zůstal v podstatě beze změn, jen konečně došlo k oficiálnímu dotažení přestupové ságy Jakuba Válka. Problém nespočíval ani tak v přestupové částce, jako v tom, dostat Válčuse do Strašnic k podpisu  Z neoficiálního pomocníka na regulérního člena kádru se pak posunul Marcel Marcin. Naším soupeřem byl tým Plameňáků, který nás poslední kolo minulého ročníku celkem slušně vyučil.

Začátek byl z obou stran dost opatrný a příliš šancí nenabídnul. Vzájemné oťukávání ukončila až první větší šance Plameňáků, která bohužel pro nás také znamenala první gól v síti brankáře Nováčka. Roh zahraný na přední tyč utočník chytře protečoval za sebe, kde na zadní tyči vyplaval zcela volný hráč soupeře a bez problémů uklidil míč za záda Nováčka.

Po získání vedení se Plameňáci možná až zbytečně zatáhli a přenechali nám veškerou iniciativu. Dopředu se spoléhali v podstatě pouze na nákopy na šikovného silového útočníka, kterého se nám po většinu času dařilo držet na uzdě. Naopak jsme začali vyhrávat souboje, získávat odražené míče a tlačili se do šancí. Vyvrcholením této povedené části zápasu bylo vyrovnání Tetivy, který využil váhání soupeřova obránce, vypíchl mu míč, ustál faul a okolo vybíhajícího brankáře uklidil míč do sítě.

Vyrovnaného stavu jsme si ale příliš neužili, v podstatě vzápětí Mihula zaspal při nevinném autu na půlce a pustil svého hráče do samostatného nájezdu na Nováčka, který soupeřův útočník vyřešil s velkým přehledem. Do šaten jsme tak šli s jednobrankovou ztrátou, ale s pocitem, že dnes rozhodně máme na to, odvést si z Vysočan nějaké body.

Druhá půle probíhala v podstatě za naší konstantní převahy, ale branku se nám vstřelit nedařilo. Když patnáct minut před koncem Charvát pohrdnul dokonce pokutovým kopem, trest na sebe nenechal dlouho čekat. Letko trestuhodně nedohrál jednoduchý míč a Plameňáci trestali potřetí.

Youngsters však nic nezabalili a jak už to tak občas bývá, fotbalový pánbůh je za poctivý výkon a nasazení odměnil. Do konce zbývalo zhruba pět minut, když Charvátův přímý kop, směřující dobré dva metry mimo branku, trefil do holeně soupeřova beka, který se na hranici vápna přetahoval s Mihulou a zapadl za záda překvapeného brankáře domácích. Youngsters se s novou vervou vrhli do útočení a minutu před koncem se dočkali zaslouženého, leč neméně kuriózního vyrovnání. Jíša se protáhl po lajně a z posledních sil nastřelil míč naslepo před branku. Už to vypadalo, že zblokovaný míč si na půlce seberou Plameňáci a ve dvou půjdou sami na Nováčka, když tu se odněkud přiřítil Mihula míč vypíchnul a skákající kouli poslal z velké dálky vstříc klubku těl před brankou. Nepříliš povedená střela trefila do zad jednoho z bránících Plameňáků a s nechytatelnou rotací zamířila přesně do pravé šibenice branky do protipohybu domácího gólmana, který mohl celou tuto situaci už jen bezmocně sledovat.

Nastala euforie jako kráva a hrát se ještě pár minut, body by jsme si nejspíš odvezli oba dva. Remízu je ale po tomto průběhu třeba brát a poctivý, bojovný výkon potvrdit i za týden na stejném placu proti Debaklu FC. Youngsters Fakin Champions!

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
24/03/201916:15Jaro 2019

Hřiště

Zákostelní
Novoškolská 696/2, Praha 9

Výsledky

Youngsters FC

Filip Jíša Záložník
1Jan Nováček Bránkář
4Dominik Letko Obránce
6Marcel Marcin Útočník
9Martin Charvát Obránce
10Lukáš Mihula Útočník
Martin Tetiva Záložník

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *