Report

YOUNGSTERS FC B NAVAZUJE NA PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ

V pořadí ve druhém zápase čekal na borce z béčka doposud neznámý soupeř „Může být“, který si z prvního kola odnesl slušný debakl 9:1. Hrálo se na přeloženém hřišti ve Štěrboholích, což způsobilo Youngsters drobné potíže v organizaci a začátek se z důvodu malého počtu hráčů chvilku pozdržel.  Začalo se tedy v poli bez střídání, avšak posily brzy dorazily, a tak se do toho mohlo pořádně šlápnout.

Začátek se nesl opět v duchu opatrnosti a oťukávání soupeře, přestože držení míče bylo převážně na straně Youngsters. První kombinace našich kluků nepřinesla žádné ovoce, a tak první standardku v polovině prvního poločasu kopal soupeř. Do zdi si gólman Šaněk postavil Al Masaniho a Mikeše. Soupeř se snažil prostřelit zeď, avšak míč se zastavil u nohou Mikeše, který pohotovou střelou přes celé hřiště takzvanou „Schickovkou“ překvapil gólmana soupeře a vsítil tak první gól. Netrvalo dlouho a parádním slepeným gólem k pravé tyči zvýšil vedení Youngsters na 2:0 opět kanonýr Mikeš. Bohužel namísto klidnější hry se Youngsters herně trochu zatáhli a míč byl převážně na kopačkách týmu „Může být“.  První vážnější akci soupeře odvracel za zády Šaňka před brankovou čarou Hanzík. Youngsters do poslední minuty první půle drželi dvoubrankový náskok, který se však po rychlé akci soupeře a prostřelení ze středu méně zaměstnávaného, avšak doposud stoprocentně chytajícího Šaňka, snížil na rozdíl jedné branky.

Do druhého poločasu se šlo za stavu 2:1 pro béčko Youngsters. Soupeř cítil šanci na dorovnání a kousal „mladíky“ jak jen to šlo. Vypracoval si tak několik šancí, které likvidoval pohotový Šaněk nebo dobře bránicí Letko. Do 50 minuty byl stav stále 2:1, avšak již více zkoncentrovaná obrana a bojovnost Youngsters přinutila soupeře ke ztrátě míče. Letko nahrál před brankovištěm soupeře Marcinovi a ten se slovy Letka v zádech: “otoč se a pal“ se otočil, obešel ještě jednoho soupeře a přesnou střelou k tyči nakonec procedil míč přes gólmanovi rukavice do branky soupeře. V závěru již naši borci soupeře do ničeho výraznějšího nepustili a odnesli si tak opět velice upracovanou, ale zaslouženou výhru 3:1. Za nás lze jen říct: „Může být“.

Příští zápas čeká borce z béčka tým LDT Sopka na hřišti v Malešicích tak přijďte fandit!