Report

Borci našeho béčka včera ve večerních hodinách, blížící se času Ligy mistrů, vyzvali na odlehlém hřišti FC Tempo Praha k souboji sympatickou Partu AC, která se doposud pyšnila 3.místem v tabulce.
Počátek zápasu trochu zkomplikoval porouchaný, reflektor svítící do očí hráčů a naopak skrytá branka soupeře v temném hávu opticky umazávala počet hráčů na hřišti. Oba týmy byly od samého hvizdu nabuzení dát první gól, a bylo jasné, že dnes to bude pěkná, kombinační a rychlá hra. První gól se podařilo střelit Partě AC po nevydařeném odkopu gólmana ve stylu pinball – odkop, zpětný odraz, na malém vápně si to přebral soupeř a hned zavěsil. 0:1 z pohledu Youngsters. Chvíli poté ale přišla Pánkova chvilka a nejprve po přihrávce nekompromisně zavěsil, aby si pak z půle po levé lajně stáhl míč pro sebe, připravil si to na svou levačku a pumelicí odrazil míč o soupeřovu pravou tyč do brány. 2:1. Chvíli se hrála kombinace v poli, avšak nepozorní Youngsters pak nechali za zády soupeřova hráče, aby při hře 1 na 1 střelil do vybíhajícího a do skluzu jdoucího gólmana Vávru o kterého se míč otřel a dopadl lobem do odkryté branky. 2:2. Tímto skórem skončil i první poločas, plný nervozity na obou stranách.
Po poločase už to byla jiná písnička. Ve vzduchu poletovala myšlenka, že bychom snad mohli i vyhrát a byla cítit i výraznější převaha našeho Béčka, které se snažilo soupeře nepouštět do mnoho šancí. Opačně se ke svému sprintu nadechl Tomáš Had a po rychlém přeběhu hřiště hned vstřelil svoji první branku. 3:2 pro Youngsters. Bylo vidět, že celý tým béčka je při chuti a vzadu vše šlapalo jak hodinky. Gólman Vávra se rozhodl, že za záda už prostě nic nepustí a tak při úniku soupeře vyběhl ze tmy a překvapil soupeře svou hbitostí, kdy vyškrábl míč na roh. Při chuti byl i Had, který druhým svým gólem, opět po rychlém úniku, prostřelil gólmanovy „betony“. 4:2. Celý výsledek pak 5 min před koncem podtrhl Dráb, kdy si zády ke gólmanovi dovolil patičku. 5:2.
Tento výsledek byl až krutý s ohledem na vyrovnaný vývoj zápasu, kdy soupeř hrál opravdu pěkný, kombinační fotbal bez zbytečných faulů. Děkujeme tímto týmu Parta AC a těšíme se z prvního vítězství našeho Béčka!