Report

Demolice Efficenzy posunula Youngsters krůček od postupu!

Youngsters po sedmigólovém uragánu v první půli rozdrtili v páteční dohrávce tým Efficenza 9:2 a už skoro klepou na brány druhé ligy. Před výkopem jsme využili toho, že jsme se tu sešli všichni v týmovým gearu, pořídili fotečku a šli na věc. Od začátku zápasu nebylo příliš pochyb, kdo si z plácku na Vysočanské odveze dva body. Youngsters nastoupili ve velice silné sestavě, čítající letos poprvé i Válka, a do soupeře se okamžitě zakousli. Efficenza se s námi snažila hrát otevřenou partii a to jí v první půli zlomilo vaz.

Skóre otevíral dvěma brankami kapitán Maršoun, který měl tento zápas speciální motivaci vrátit se na čelo tabulky střelců, o které v posledním kole přišel. Poté protrhl svou střeleckou smůlu Mihula. Nejdříve uklízel na zadní tyči centr do prázdné branky po krásné kombinaci, o chvilku později hlavou zatloukl míč do sítě po nacvičeném autu. Do konce půle jsme přidali ještě další tři kusy, hattrick zkompletoval Maršoun, když přečíslení dva na jednoho vyřešil po svém – granátem pod klacek. Svoji premiérovou trefu v sezoně poté zapsal Válek a střelnici Youngsters v první půli uzavřel Charvát po milimetrovém balónu za beky od Maršouna. Soupeř si stihl připsat během první půle alespoň jeden čestný zákrok.

Druhá půle už nabídla gólově mnohem chudší podívanou. Uspokojení Youngsters už se tolik nehnali dopředu a Efficenza konečně pochopila, že pokud nechtějí odjíždět s ostudným debaklem, musí to vzadu prostě zavřít. Přestože naše převaha byla i nadále značná, do šancí už jsme se tolik nedostávali. Efficenze se podařilo po jedné z našich ztrát přidat ještě jeden gól a párkrát se musel předvést i Nováček v bráně. Youngsters přidali už pouze dva kusy, nejdříve se trefil bodasem Charvát a výsledek pak v úplném závěru pečetil svým čtvrtým gólem Maršoun.

Youngsterské dějiny se tak můžou přepisovat už dnes v 16:15 na Hanspaulce! YOUNGSTERS FAKIN CHAMPIONS!