Report

YOUNGSTERS SLAVÍ PO DELŠÍ DOBĚ VÝHRU, K DŮLEŽITÝM BODŮM POMOHLI NOVÉ POSILY

Letošní sezóna nás nezastihla v dobré formě. Dlouhodobá zranění, pracovní změny nebo například trest našeho kapitána, to všechno napomohlo k situaci, že se krčíme na spodku tabulky. Na tuto situaci bylo potřeba již nutné reagovat, a tak se vedení rozhodlo doplnit kádr za každou cenu. Rozhodilo sítě na všech frontách a netrvalo dlouho a přišli první odezvy. Jako první byl podepsán mladý útočný talent, Jaroslav Veselý, který v 18 letech teprve začne sbírat zkušenosti z malého fotbalu. Druhou akvizicí je Carlo Maria Maione, který je už přeci jenom zkušenějším a ve fotbalovém prostředí známějším borcem. S Carlosem jsme se zatím domluvili pouze na hostování do konce sezóny, nicméně po začlenění do kádru očekáváme, že se povede doladit přestup natrvalo. Obě nové tváře byli připraveny vyběhnout v 8.kole na plac, kde nás čekal houževnatý soupeř, Inter Ohradní, kterému se dávají díky nepříjemné defenzivě góly velmi těžko. Jelikož je pro nás momentálně už každý zápas klíčový, tak to kluci vzali zodpovědně a byli připraveni v počtu 13 lidí. Soupiska se nakonec osekala na deset borců a netrpělivě jsme čekali na zprávu ze svazu, kde se jednalo o prominutí trestu pro našeho kapitána. Svaz vzal nejspíš v potaz, že se jednalo za celou historii prakticky o náš první prohřešek, a tak dal chvilku před zápasem našemu kapitánovi zelenou, za což na dálku děkujeme.

Po seznámení s novými tvářemi a udělení pokynů jsme mohli začít. Do zápasu jsme nakonec ze začátku nastoupili pouze v deseti, protože Charvát si ještě dával navíc v podobě Střešovického tréninku. Bylo jasné, že jakmile s Interem dostaneme první gól, jen těžko se nám bude výsledek obracet, a tak jsme hlavně ze začátku chtěli hrát ostražitě. Nakonec jsme to ale byli my, kdo soupeře zaskočil. Hned při prvním střídání a zároveň prvním dotekem po rohovém kopu otevřel skóre náš nový přírůstek Maione. Inter spoléhal na svůj tvrdý obranný val a dopředu se dostával pouze z nákopů od brány. Náš tým byl naopak při chuti, a především nové tváře Maione s Veselým se dostávali do zajímavých šancí, které soupeřův brankář výborně likvidoval. Na zápas nakonec dorazil se velkým zpožděním i Charvát, a tak mohl vidět, jak se do šancí dostávala i naše druhá útočná dvojce Koudelka s Maršounem. Náš kapitán měl po pauze opět hlad po gólech, a tak po výborné přihrávce od Veselého nečekaně zavěsil pod klacek 2:0. Na konci poločasu jsme trošku polevili a po sérii nákopů, odražených míčů a bůh ví čeho z ničeho nic Inter třikrát orazítkoval naše tyče. Poločasový hvizd nás naštěstí vysvobodil z tlaku a mohli jsme orazit.

Do druhého poločasu jsme vlétli stejně jako do toho prvního, vynikající Maione vypresoval míč a v úniku pomocí teče zvyšoval na 3:0. Jeho naprosto fenomenální premiérový výkon potvrdil o pár minut později, kdy završil hattrick. Po vynikající kombinaci celého týmu si na hranici vápna dovolil do zakončení přidat rabónu a sklidil tak potlesk celého týmu. Vůbec poprvé v historii se nám povedlo dát proti Interu více než tři góly, což bylo na naší útočné chuti znát. Do útoku celého týmu se zapojovali vysunutím i všichni obránci, kteří neměli v zápase tolik obranných povinností. Žádné povinnosti tentokrát neměl ani brankář Nováček, kterému ke konci zápasu bohužel zkazil čisté konto svou nepřesnou přihrávkou Maršoun. Kromě darované branky se Inter dál na nic nezmohl, a tak slavíme první důležité záchranářské vítězství.

„Útočná kvalita šla nahoru, tyhle mladé pušky mají ještě plno elánu, kdybych to věděl, tak ani nejdu“ s úsměvem zhodnotil Koubek, který přiznal, že se mu na večer už takhle moc přes celou Prahu nechtělo. Nicméně celý tým ocenil, že se náš špílmachr objevil. Na zápase se po delší době objevil i náš fanoušek číslo jedna Pilát, který odcházel velmi spokojený s nákupy nových hráčů a celkovým výkonem našeho týmu. Příští týden nás čeká další záchranářský duel s Debaklem.