Report

Na obrázku může být: 9 people, people smiling

Sedm statečných vydřelo těsnou výhru 1:0 a vítězná série dále pokračuje!

Krásné slunečné počasí nás přivítalo v 16:15 na Pražacce v zápase 5. kola proti Jižním Sheepům, v jejichž dresu se představil i náš bývalý spoluhráč Veselý, který naše řady opustil za podivných okolností až před touto sezonou. Ani ideální fotbalové podmínky nestačili na to, aby se zraněními a pracovními povinnostmi decimovaný kádr Youngsters dokázal sejít v nějakém lepším počtu a tak jsme zápas začali bez jediného hráče na lavičce.

Na začátku jsme i díky pozornému Šaňkovi v brance přestáli tlak soupeře a postupem času začali čím dál více hrozit z rychlých brejků. Pomohla i možnost alespoň na chvíli odfrknout, kterou přinesl pozdní příchod Letka. Do vyložené brankové přiležitosti se po chybě soupeře protlačil Maršoun, ač držen dokázal zakončit, ale brankář jeho střelu vyrazil před sebe. K dorážce do prázdné branky už však nedošlo, neboť byl Maršoun hluboko ve vápně soupeře zezadu nedovoleně sražen. Rozhodčí však nepochopitelně a ustrašeně vytáhl zákrok před vápno, nemluvě o tom, že zhatění naprosto jasného gólu neohodnotil ani kartou. Následující přímák z hranice vápna se soupeři podařilo zblokovat.

Tato situace nás ale zdravě nakopla a najednou bylo Youngsters plné hřiště. Chvilku poté vybojoval Mihula další standartku u pravé lajny a přestože se vztekal, že mu sudí neposkytl možnost výhody, nakonec se to ukázalo jako rozhodující okamžik celého zápasu. Míč si postavil Charvát a ti, kteří sledovali jeho střeleckou formu při předzápasové rozcvičce, se začali obávat co se zápasem, pokud zakopne jediný hrací balon. Střela mu však tentokrát vyšla náramně a jeho projektil prosvištěl kolem zdi a nad ramenem brankáře až do sítě.

Jak ve zbytku zápasu ubývaly síly, tlak soupeře rostl, po zranění Šuly jsme navíc opět přišli i o jedinou možnost střídání. Každý hráč však dnes předvedl to pravé „Youngsterské srdíčko“ a spoustu příležitostí soupeře se nám dařilo na poslední chvíli blokovat. O to, co prošlo obětavě hrající defenzívou se postaral skvěle pozičně chytající Šaněk nebo značně vychýlená muška soupeře, který často pálil hodně nepřesně. Poté co se neujaly dvě brejkové šance Charváta a uskákali jsme posledních pár nákopů soupeře zazněl konečně hvizd sudího naposledy a Youngsters mohli začít slavit, tuto sezonu již popáté!

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
15/10/201716:15Podzim 2017

Hřiště

Pražačka
Za Žižkovskou vozovnou 2716/19, Praha 3

Výsledky

Youngsters FC

4Dominik Letko Obránce
9Martin Charvát Obránce
10Lukáš Mihula Útočník
11Jakub Maršoun Útočník
12Marek Šula Obránce
37Filip Jíša Záložník
99Michal Šaněk Obránce

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *