Report

Fotbal trpěl, ale Youngsters postupují dál!
V pondělí se nám rozběhli na Štěrboholské umělé trávě vyřazovací souboje memoriálu Václava Kokeše a nutno říct, že by si tato část turnaje zasloužila hrát na kvalitnějším hřišti. Nechme ale řečí o tomto mizerném plácku a pojďme k samotnému zápasu.
Los byl k Youngsters velice přívětivý, jelikož jsme dostali papírově slabého soupeře ze 7 ligy SC Zmaštěný Stroje. Bohužel opak byl pravdou a tahle banda osmnáctiletých teenagerů, nosící hrdě barvy Slavie, rozhodně dosahovala mnohem větší úrovně. Naše soupiska čítala velké ztráty v podobě brankářské jedničky Honza Nováček, kterého musel zastoupit v brance Franta Flinta, jelikož Lukáš Mihula už brzy čeká vrchol běžecké kariéry. Kromě dalších chybějících klíčových hráčů jsme měli i radostnější zprávy. Ze zahraničního angažmá se po dlouhé době vrátil Martin Tetivaa. Na soupisku Youngsters se nakonec vešel i teprve patnáctiletý štírek Matyas Koudelka.
Úvodní výkop kapitán Jakub Maršoun k velkému udivení přenechal v rámci fair play bez losování soupeři a šlo se na to. Odměnou mu byl hned z rozehrávky napálen míč do obličeje, za což mladý smrad vyfasoval několik nepěkných slov. Ve chvíli, co už se začalo kopat do míče rozumněji, Zmaštěný stroje převzali roli tvůrce hry a točením balónu přes gólmana zaháněli naše borce neustále hlouběji a pálili jednu střelu za druhou na ne příliš koncentrovaného Letka, který dorazil na zápas, jak se říká za pět minut dvanáct. Takto probíhal prakticky celý první poločas, kromě tří malých vsuvek. 1. Maršoun prokličkoval mezi obránci jako baletka a do proti pohybu zasunul míč za brankářova záda. 2. Jakub Hanzík nejhezčím gólem kariéry bodlem zvýšil na 2:0. 3. Mladý štírek Koudelka zpracoval prodloužený nákop od svého bratra Maršouna, zbavil se obránce a zvyšoval na 3:0. K čemu vám je, že máte pořád balón na noze a na střely vedete třicet ku třem, když vám prostě chybí ta zkušenost, která už s přibývajícím věkem hraje právě v náš prospěch.
Druhý poločas byl bohužel úplně jiné kafe. Soupeř posilněn dalším slávistou (suverénně nejlepší hráč na hřišti i když tam strávil jen jeden poločas), začal ke vší kombinaci ještě běhat, a to se právě ke zmiňovanému stářím moc nehodí. Po sérii krásných branek technických parádiček a všeho možného náš tým bez jediné střely na bránu zaslouženě prohrával 4:3. Nicméně nenažrané stroje tak moc chtěli zápas rozhodnout, že zapomněli na zadní vrátka a nechali tak do brejků utéct Marcel Maca Marcin s Martin Charvát a druhý jmenovaný dvě minuty před koncem zajistil vyrovnání na 4:4. V dramatické koncovce po zázračném zákroku brankáře ramenem odmítl vedení Maršoun, aby z následného rohu musel samostatný únik vychytat fantasticky zaklapnutými betony Letko. Sečteno podtrženo o výsledku rozhodovali penalty.
Maršoun tentokrát nenechal nic náhodě a po vyhraném losu poslal jako prvního do kasy svého brankáře. Posraný až za ušima chytající obránce Letko neváhal a hned první pecku zlikvidoval. Následně bohužel Tetiva orazítkoval tyč. Ve druhém kole se nemýlil nejlepší hráč zápasu, ani náš střelec Charvát. Třetí kolo Stroje opět proměnili a na řadě byl patnáctiletý Koudelka, který uklidil pumelici pod klacek jako zkušený veterán. Ve čtvrtém kole přišla další chycená penalta Letka a nebudu Vás dlouho napínat. Denis Mareček v další sérii proměňuje a Letko opět chytá další penaltu. Tři chycené pecky neznamenali nic jiného, než postup mezi elitní šestici týmů. Již následující pondělí se můžeme těšit na klíčový souboj o postup do finále s druholigovým @Dynamo UK.