Report

V zápase o čelo tabulky skončili Youngsters nakonec bez bodu.

V optimálním fotbalovém počasí nás na Přední Kopanině čekal tým Vládci Prahy a vzhledem k tomu, jak je tabulka naší ligy zamotaná, šlo v podstatě o souboj o první místo. Soupeř hrál jednoduchým, ale na nás už tradičně velice účinným stylem „postav strom před bránu a cpi to tam, něco se snad odrazí“ a po vyrovnaném začátku se podařilo „Vládcům“ dostat do vedení. Na rohový kop si dobře naběhl útočník a ač tísněn Charvátem, podařilo se mu procedit míč mezi jeho nohami až za záda bezmocného Šaňka.

Poté Youngsters přebrali iniciativu a po zbytek první půle působili nebezpečnějším dojmem. Netrvalo to příliš dlouho a bylo vyrovnáno. Na Charvátův aut si na zadní tyči pěkně odskočil Maršoun a z těžké pozice zvládnul procedit míč skrz gólmana až do branky. A že je letos náš kanonýr opět zpět ve formě potvrdil o pár minut později, když zakončil dobře sehranou akci dva na jednoho.

Soupeř se i nadále snažil cpát vše takzvaně „do ohně“ před naši branku a co chvíli z toho byl nebezpečný závar, který jsme hasili často v poslední chvíli. Přesto jsme v tomto období mohli celý zápas možná rozhodnout z brejkových situací. Ve vyložených šancích ale neuspěl Maršoun ani Charvát, a když nepřetavil nadějnou pozici v gól ani Kindl, brzo po začátku druhé půle přišel trest. Vládcům Prahy konečně vyšla taktika a jeden z pokusů, co připomínal spíš hokejové nahození, skončil po teči někoho z klubka hráčů ve vápně až v naší síti.

Vyrovnaný zápas se nakonec podařilo Vládcům strhnout na svojí stranu poté, co jsme nedokázali odkopnout míč do bezpečí po jednom z dalších závarů, soupeř pohotově vrátil před branku a tam už trestal útočník soupeře. Ve zbytku zápasu jsme se ještě snažili tlačit před branku, ale své šance jsme nevyužili a když jsme trestuhodně zaváhali při bránění rychle rozehraného rohového kopu, bylo vymalováno.

Jisté je zatím po pěti kolech jenom to, že tato sezona bude ještě hodně zajímavá. Tabulka je extrémně vyrovaná a i když za lídrem tabulky zaostáváme jen o bod, koukat musíme i pod sebe, od sestupových vod nás totiž dělí pouhé dva body. Jaké starosti budou Youngsters tuto sezonu mít, může hodně napovědět už přístí zápas s naším tradičním rivalem Scarface AC.

Podrobnosti

DatumČasSoutěž
27/04/201818:15Jaro 2018

Hřiště

Hostivař
Švehlova 1362/36, Praha 10

Výsledky

Youngsters FC

Jan Kindl Obránce
4Dominik Letko Obránce
9Martin Charvát Obránce
11Jakub Maršoun Útočník
12Marek Šula Obránce
21Tomáš Koubek Záložník
37Filip Jíša Záložník
99Michal Šaněk Obránce

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *