Soutěž: Podzim 2020

Youngsters FC — Torpedo Barrandov

Dříve než ve středu nastoupíme do dalšího zápasu s UTS Vršovice, je potřeba si nejdříve připomenout výsledek z posledního zápasu s týmem Torpedo Barandov.
Již pár dní před zápasem, když se k nám dostlali zprávy a dvou absencích důležitých hráčů, bylo jasné, že tento zápas rozhodně nebude jednoduchý a budeme muset povolat hráče, které jsme po nucené pauze doposud neviděli.
Hned na úvod zápasu jsme si však vytvořili hned několik šancí, které si jistě branku zasloužili. Bohužel koncovka není v posledních zápasech naší silnou stránkou a tak po spoustě neproměněných šancí musel opět zasáhnou Charvát. Z téměř totožné pozice jako minulý zápas dostal možnost volného přímého kopu a opět se nemýlil. Vedro však bylo neúprosné a i my, vzhledem k počtu hráčů na střídačce, museli polevit. Z hry se následně stal spíše taktický boj ve středu hřiště a vyčkávání na první chybu. Ta bohužel přišla na naší straně, kdy po nedohodě zakládání útoku došlo k laciné stráně míče a soupeř i díky šťastnému odrazu dokázal překovat Nováčka. Poté se však pokračovalo vy vyrovnané hře s mírnou převahou našeho týmu, bohužel stále s mizernou koncovkou. Poločas tak skončil 1:1.
Do druhé půle však nastoupili aktivněji hostě a po pár minutách trestali podruhé. Jelikož jsme však tento zápas chtěli za každou cenu vyhrát, ihned jsme vrhli veškeré síly do útoku, což se nám mohlo stát osudným. Soupeř jednoduše zalezl na svou polovinu a vyčkával na naše ztráty, kterých přicházelo poněkud dost. Nebýt skvěle chytajícího Nováčka, mohlo být zápas rozhodnutý již několik minut před koncem. Ačkoli jsme na vyrovnání měli téměř 25 minut, nejenom že jsme si nedokázali vytvořit moc vyložených šancí, ale také se nám vůbec nedařilo držet míč. Vyrovnávací branku nám tak musel darovat soupeř minutu před koncem, kdy brankář hostů trestuhodně rozehrál na rozběhlého Charváta a ten samostatný únik s přehledem proměnil. Zápas tak skončil již naší třetí remízou, která nás udržela na 3. místě.

Youngsters FC — Steaua FC

YOUNGSTERS PO DLOUHÉ PAUZE URVALI VÝHRU 3:2!
V prvním zápase po koronavirové pauze jsme se utkali na Pražačce s týmem STEAUA FC. V předvečer zápasu vypadla naše jasná jednička Nováček a do brány se tak musel postavit Mihula. Zápas začal dost opatrně, na formě obou týmů se dlouhá pauza očividně projevila. Z úvodního oťukávání nakonec vyšel lépe soupeř, po našem nezvládnutém přečíslení následoval brejk soupeře zakončený smolným vlastním gólem Mihuly. Inkasovaná branka Youngsters trochu probudila a velice rychle přišla odpověď. Maršounovi střela sice úplně nesedla, přesto jí brankář neudržel a dorážející Koubek elegantním lobíčkem srovnal stav. Stav 1:1 vydržel až do půle.
I druhá půle byla na šance poměrně skoupá, většina zápasu se odehrávala mimo pokutová území obou týmů. Změnu skóre přinesla až další povedená spolupráce Koubka s Maršounem. První jmenovaný vybojoval míč na soupeřově polovině, rychle předložil před branku Maršounovi a vedli jsme 2:1. Podobně jako my v první půli, i Steaua reagovala velice rychle. Po dlouhém balonu za obranu neustrážil svého protivníka Tetiva a svým dílkem přispěl také Mihula, kterému zakončení soupeře propadlo mezi rukama.
Rozhodující moment zápasu nastal na začátku poslední desetiminutovky po faulu soupeře kousek před vápnem. Míč si postavil Charvát a nadvakrát nakonec procedil míč až do sítě. Spíš než své kopací technice ale mohl děkovat soupeřově obránci a gólmanovi, kteří si jeho nepovedený pokus srazili do vlastní branky.
Závěr už si Youngsters zkušeně pohlídali a slaví tak další cenné body, které je posouvají na průběžné druhé místo tabulky. Zápas sice nic moc fotbal nenabídl, fanklub YFC, který dorazil v silném počtu tří kusů, se ale přesto bavil, ocenit mohl například několik skvělých obranných zákroku Superletka. Příští zápas nás čeká už ve středu 02.06. opět na Pražačce, naším soupeřem bude Inter Ohradní. Youngsters fakin champions!

Erko Kbely — Youngsters FC

Youngsters nenavázali na svůj snový vstup do 2. ligy a připisují si první porážku!
Po několika měsíční covid pauze jsme se konečně dočkali a mohli opět vyběhnout na hřiště prohánět kulatý nesmysl. Na mnoha z nás se projevil nedostatek pohybu a pár kil navíc se v nových dresech značně projevil. No, pojďme radši k zápasu…
Odbyla 19. hodina a všichni natěšený na značkách čekali na hvizd sudího a mohlo se začít. Vstup do utkání patřil jasně našemu celku a hned po pár minutách oťukávání se v blízkosti soupeřova vápna dostal k míči Maršoun, vykoupal jednoho obránce a zavěsil. V tu chvíli z nás padla trochu úleva, že jsme možná ten fotbal ještě nezapomněli. Jenže to by o pár minut později nesměla přijít fatální chyba v domluvě našich obránců s brankářem Nováčkem, který při výběhu mimo vápno netrefil v souboji s útočníkem míč ani soupeře, a tak míč zapadl až do brány. Poté se hrála vcelku vyrovnaná a bojovná hra a střed hřiště. Do šance se dostávali oba týmy jen zřídka po chybách v rozehrávce či bránění. A jednu takovou udělal soupeř v rozehrávce při vysokém presinku našich borců. Mihula dokázal vypíchnout míč pro Maršouna, který poslal prudkou přihrávku na nabíhajícího Náprstka, které uklízel do prázdné branky. Jestli nás něco v tomto zápase však sráželo na zem, tak to byly právě individuální chyby. Krátce po vedoucí brance se nechal nachytat Mihula, který kolem sebe nechal prohnat útočníka, který se poté při samostatném úniku na Nováčka nemýlil. Chvilku na to při autovém vhazování opět zaspal při bránění Mihula, který opět nedokázal pohlídat náběh do vápna a bohužel pro něj se střelec opět nemýlil. Poločas tak skončil 3:2 v náš neprospěch ačkoli jsem na tom herně byli možná i o něco lépe. I proto jsme věřili, že ještě utkání dokážeme zvrátit v náš prospěch.
Jenže do druhé půlky to byl naopak soupeř, kterého vstřelené branky ke konci poločasu posadili na koně a začali hrát mnohem rychleji, přesněji a hlavně účelněji. Erko nás značně zatlačili na vlastní polovinu a míč nám téměř nepůjčili a tak jedinou naší zbraní byli standardky či tradičně autové vhazování. Bohužel nám však ani tyto situace dnes nevycházeli a tak to byl opět soupeř, který využil podklouznutí Hanzíka při rozehrávce a dostal se do dvoubrankového vedení. V tu chvíli nám nezbývalo nic jiného než vrhnout veškeré síly do útoku. To se nám bohužel stalo osudným, soupeř přidal další dvě branky a bylo hotovo. Kosmetickou úpravu na 6:3 přidal ještě po individuální akci v poslední minutě Maršoun.
Nezbývá nic jiného, než hodit prohru za hlavu a začít opět poctivě makat, protože samo se to rozhodně neuhraje. Další zápas nás čeká příští pátek proti rumunskému celku Steaua FC!

Youngsters FC — Saens 1.FC

YOUNGSTERS SAHALI PO DALŠÍ VÝHŘE, PROTI SILNÉMU SOUPEŘI NAKONEC BEROU BOD.

Ve středu večer na Mikulovce nás čekala další prověrka, která měla ukázat, jak vysoko budou sahat ambice Youngsters ve druhé lize. Saens, tým ostřílený několikaletým působením v nejvyšší Hanspaulské soutěži, zatím stejně jako my neztratil ani bod a vítěz se tak mohl osamostatnit na čele ligy.

Fotbalovost byla od začátku jasně na straně soupeře, ale Youngsters opět ukazovali, že spolu už nějaký ten pátek hrají a obranné mechanismy fungují velice spolehlivě. Spoustu akcí Saens končilo na skvěle bránící defenzivě a co prošlo, pochytal tuto sezonu opravdu bezchybný Nováček. A když si soupeř začal být jistý svou převahou, Youngsters nečekaně udeřili. Charvát zachytil na svém vápně dlouhý míč, s Koubkem se ve dvou krásně prokombinovali celou soupeřovou obranou a na konci celé akce už na Charváta zívala pouze prázdná branka, 1:0. Tímto výsledkem nakonec i přes několik jasných tutovek Saens skončila první půle.

Druhá půle se nesla v podobném duchu. Tutovky na straně soupeře přibývaly, tyče za Nováčkem zvonily, ale Youngsters pořád ne a ne kapitulovat. Vyrovnání nakonec přišlo až dvě minuty před koncem, když už se zdálo, že těsné vedení uhájíme až do konce a napíšeme další fantastickou kapitolu naší underdog story. Gól to byl spíše smolný, protože nepadl po žádném velkém tlaku, ale po nešťastném odrazu, jednom prohraném souboji a dokonale trefené pumelici zpoza vápna. Nakonec nechybělo mnoho a mohli jsme z Mikulovky odjíždět dokonce bez bodu, v jedné z posledních akcí zápasu, si soupeřův útočník zahrál pinball s Nováčkovou brankou a doteď asi sám netuší, jak je možné, že míč z bezprostřední blízkosti nedokázal uklidit do branky.

Přijít o vedení takhle těsně před koncem vždy zamrzí, ale vzhledem k průběhu zápasu musíme bod brát. Nyní si týden odpočinem, abychom za 14 dní vyzvali Erko Kbely, které poslední dva zápasy kvůli karanténě v týmu nemohlo nastoupit a bude tak určitě chtít dohnat ztracené body.

Dynamo UK — Youngsters FC

SEDM STATEČNÝCH URVALO TĚSNOU VÝHRU NAD DYNAMEM!
Jestli je něco v nevyzpytatelném světě Hanspaulské Ligy jistotou, tak to, že zápasy Youngsters a Dynama UK vždy nabídnou napínavou podívanou plnou emocí až do posledních vteřin. Nejinak tomu bylo i ve středeční podvečer na Čechii Smíchov. Z našeho tábora šli po celý týden samé nepříjemné zprávy, zdravotní komplikace vyřadili hned několik našich stabilních plejerů. Horkotěžko jsme tak lepili sestavu alespoň s jedním hráčem na střídání, oživit se nakonec musel i několik sezon nehrající Šula. Ukrajinci nastoupili mnohem organizovaněji než pár týdnů zpět v poháru a od začátku udávali tempo hry. Youngsters poctivě bránili a trpělivě čekali na své šance. A nečekali jsme dlouho, hned náš první roh přetavil ve vedoucí branku kapitán Maršoun, když si skvěle seběhl na Koubkovu rozehrávku. Kromě toho, ze jsou někteří hráči Dynama uřvaný magoři, jsou také ale skvělí fotbalisté a zejména hráč s číslem 10 nám svým perfektním krytím míče dělal obrovské problémy. Pro střelce Karabina připravil oba góly, kterými Dynamo otočilo vývoj zápasu a ještě navíc se na něm vyžlutil Tetiva. Ve zbytku půle nás několikrát podržel brankář Nováček, který dnes předvedl možná svůj vůbec nejlepší výkon za své dlouholeté působení v brance YFC. Naše trpělivost byla nakonec odměněna před půlí vyrovnávací brankou, když za bukem číhající Maršoun skvěle využil špatné domluvy obránce s brankářem. Druhou půli pokračoval tlak Dynama a my hrozili jen z ojedinělých brejků. Ty ale umíme perfektně a okolo čtyřicáté minuty nás po krásné souhře s Koubkem poslal do vedení kdo jiný než kapitán Maršoun. Ukrajinci utahovali šroubky, přidávali na důrazu a brekotu, ale na v repre formě chytajícího Nováčka si nepřišli. Pro fanoušky Youngsters si dokonce připravil i menší dejavu moment, když tečovanou střelu Karabina vytáhl hlavou. Zápas gradoval šest minut před koncem, kdy byl poslán předčasně do sprch Tetiva po druhé žluté. Soupeř zapojil i brankáře a v šesti přikoval naší čtyřku hluboko na svou polovinu. Štěstíčko ale dnes stálo při nás a žádná z jejich loženek si cestu do branky nenašla. V poslední minutě jsme ustáli i přímo skandálně otočený roh a mohli tak slavit třetí výhru v sezóně. Fantastický start do premiérové účasti v druhé lize tak pokračuje. Dnes sice ubylo fotbalové krásy, ale k vidění zas jednou byla oblíbená Youngsters dělničina.
Příští týden nás čeká možná ještě fotbalovější soupeř, borci ze Saens, kteří stejně jako my ještě neztratili ani bod. Středa 30.září, Mikulovka, 20:15, buď tam i ty!

Youngsters FC — Real TIDE XXL

YOUNGSTERSKÝ VÁLEC SE DÁL VALÍ DRUHOU LIGOU, TENTOKRÁT TO ODNESL REAL TIDE XXL!
Youngsters vstoupili do své premiérové sezony v druhé nejvyšší Hanspaulské soutěži skutečně bez respektu a i druhé utkání ovládli rozdílem třídy. Real Tide vyfasoval v každé půli po čtyřech kusech, Nováček za svá záda opět nepustil ani myšku, a tak se po konečném výsledku 8:0 Youngsters i nadále vyhřívají na čele soutěže.
Nutno říci, že okolnosti nám zatím nadmíru přejí. Soupeř zase nastoupil bez střídání, zatímco na naší straně stála početná a hladová smečka včetně hlavního pilíře rozehrávky Koubka. Jak je tenhle butovický bohém pro náš tým důležitý, ukázal hned první gólový moment, kde právě Koubek vymyslel fantastickou kolmici na Maršouna, který se v podobných situacích jen málokdy mýlí. No a netrvalo to dlouho, a náš elitní kanonýr (citace týdeníku PSMF) už slavil hattrick. Zejména druhý gól byl opravdu výstavní, po přímém kopu z vlastní půlky vymetl dělovkou snad všechny pavouky ze soupeřovy šibenice. Mezitím ještě stihl málem přelomit spojnici břevna a tyče po dalším ze svých projektilů. Konečné skóre první půle uzavřel po rychlém brejku precizním levasem Tetiva.
V druhé půli už tempo trošku odpadlo a dalších gólů jsme se tak dočkali až v poslední desetiminutovce, kdy soupeři už došli i ty poslední zbytky sil. Další dvě trefy si zapsal Maršoun, který se tak pyšní impozantní bilancí 10 branek ze 2 zápasů, a stejnou porcí ho doplnil i jeho útočný parťák Mihula, který je tak na polovičním počtu branek.
Youngsters si tak zatím užívají euforie a se skóre 22:0 vládnou soutěži, ale zároveň každý tuší, že ty pravé zkoušky teprve přijdou. Možná už příští týden, kdy nás na Čechii čeká vyhrocený souboj s Ukrajinským Dynamem. Kdo viděl náš nedávný střet v semifinále letního poháru, určitě ví, na co se připravit. Experti na Hanspalskou ligu dokonce začínají vypisovat kurzy na to, kolikrát za zápas zazní oblíbená hláška Suka Blyat. Začíná se na overu padesát za kurz 1,05. Tipni si i ty a hlavně ve středu 23.09. v 19:30 doraž podpořit svůj oblíbenej hanspaulkovej mančaft na Čechii Smíchov!